Poslání a cíle

Orientalismus je nezávislý nekomerční web zaměřený na publikování článků převážně o historii nebo náboženství Blízkého východu a Afriky, ale neomezuje se jen na to. Založen byl 15. září 2010, byť svou nynější podobu získal 11. června 2017 (obrázek použitý na pozadí: Luca Galuzzi, Wikimedia Commons).

Cílem snažení je vytvořit rozsáhlou databázi textů zaměřených zvláště na témata v českém prostoru dosud spíše opomíjená. Publikované materiály jsou v žánru pop-science a jsou určené studentům i zájemcům o daná témata z řad široké veřejnosti. Zdejší články vznikají vyhledáváním textů ze specializovaných webů, které splňují určitá kritéria kvality (především neanonymní autor a věrohodné zdroje), a jejich následným překladem a vydáním. Při překladu je využita relevantní česká literatura, aby se zajistil věrný a kvalitní překlad. K publikování svých textů na Orientalismu dali svolení původní držitelé autorských práv.

Orientalismus je neziskový projekt a jeho provoz nestojí prakticky nic. Nenajdete tu proto reklamy, placené účty ani žádosti o příspěvky.

Tento web slouží čistě k vzdělávacím účelům, nikoliv k politické, náboženské (evangelizační) nebo aktivistické agitaci.